גופמן קריאייטיב – הפודקאסט זמן לחשוב
img

זמן לחשוב

בין מחשבה למעשה, בין השראה למציאות:
סדרת פודקאסטים מבית גופמן קריאייטיב

img

Your 2022 Wrapped is ready

You created 2,121 minutes of new content. That’s more than 97% of other creators in your category!

img

#171 | רוית גופמן ויעל יגרמן לביא | זמן לחשוב

Loading player...
Loading audio...

#171 | רוית גופמן ויעל יגרמן לביא | זמן לחשוב

'זמן לחשוב' עם רוית גופמן ויעל יגרמן לביא, יו"ר פארק הייטק צפון ומייסדת משותפת ויו"ר 'תכנית מושל'


בעיצומה של המלחמה - איך מחזקים את ההייטק בצפון ויוצרים שינוי כלכלי חברתי בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, שיתרום לחברה ויחזק את החוסן הכלכלי של ישראל


בפרק ראיינה רוית גופמן את יעל יגרמן לביא, יו"ר פארק הייטק צפון שהוקם מתוך מטרה לייצר שינוי אזורי באמצעות מרכז הייטק ברמה בינלאומית המכהנת גם כמייסדת משותפת ויו"ר 'תכנית מושל'. התכנית פועלת לייצר מוביליות כלכלית חברתית עבור צעירים המגיעים מרקע סוציואקונומי מאתגר, דרך השכלה גבוהה בתחומי לימוד נחשקים כגון הנדסה ורפואה. תחומי לימוד אלו מאפשרים שכר גבוה ורווחה כלכלית. התכנית נותנת מעטפת הוליסטית ואיכותית בנוסף לתמיכה כספית וחיבור לתעסוקה.


בפרק שוחחו השתיים על החשיבות שביצירת הזדמנויות ושינוי כלכלי חברתי בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. יעל שיתפה במסע האישי שלה והדרך שעברה בעולם העסקי-פיננסי ובמערכת הבנקאית עם תפקידי ניהול בכירים בארץ ובחו"ל, עד לרגע בו החליטה לשלב בין הידע והניסיון שרכשה בעולם העסקים, לעולם החברתי, במטרה ליצור שינוי שיביא למובילות כלכלית וחברתית ולצמיחה מתמשכת. עוד עסקנו בפרק בהשפעה של המצב הביטחוני במדינה על אזור הצפון והפארק, כיצד נותנים הזדמנות אמיתית לצעירים, שתעזור להם לממש את הפוטנציאל והיכולות שיש בהם, על החשיבות בראייה ארוכת טווח ואיך דרום אפריקה קשורה לפרויקטים האלו. את הריאיון סיימה יעל במסר של תקווה לימים טובים יותר במטרה לייצר לכולנו פה עתיד טוב יותר.

img
Loading audio...

#170 | רוית גופמן ושרון גרינברג | זמן לחשוב

'זמן לחשוב' עם רוית גופמן ושרון גרינברג, ראש המנהל פעילות המנהל למחקר ופיתוח והכשרה ברשת אורט ישראל: על חינוך בעידן AI


בפרק זה, מארחת רוית גופמן את שרון גרינברג, סמנכ״ל וראש מינהל מחקר פיתוח והכשרה ברשת החינוך אורט ישראל. השניים משוחחים על עולם החינוך בעידן משתנה בו הבינה המלאכותית היא השולטת. על האתגרים, ההזדמנויות והפתרונות שקיימים בתחום ה AI . שרון, בעל ניסיון רב בעולמות החינוך הטכנולוגיים וממובילי תוכנית ORT Future Ready iSTEAM הקמפוס הוירטואלי של רשת אורט, רשת החינוך הגדולה בישראל.

img
Loading audio...

#169 | ישראל גופמן ויעל אקשטיין | זמן לחשוב

'זמן לחשוב' עם ישראל גופמן ויעל אקשטיין, סמנכ"לית בקרן ההון סיכון StageOne: על יזמות נשית בהייטק


יעל אקשטיין, סמנכ"לית בקרן סטייג'וואן מנהלת את תחום השיווק בקרן מזה כחמש שנים. במסגרת התפקיד היא מובילה תכנית לעידוד וקידום נשים יזמיות בהייטק שכן יש לא מעט שכירות בהייטק אך מיעוט בנשים יזמיות. מדובר על תוכנית הפתוחה לנשים יזמיות המעוניינות בקבלת טיפים ויעוץ מקצועי מהזווית של המשקיעים. עד היום צוות השותפים בקרן נפגשו עם מעל ל- 120 יזמיות בשלבים שונים, לפני או אחרי גיוס.


אחת התובנות שעלו בעקבות התכנית היא כי קיים שוני בין סטארטאפים של גברים לעומת נשים. יש יותר נשים המתעסקות בתחומים "רכים" של סיוע, ופחות בטכנולוגיה עמוקה כמו סייבר ו- AI. זה מציג את הצד האמפתי בנשים, וזה מתבטא בטכנולוגיות שלהן, בעיקר בריאות דיגיטלית, בריאות נשים, טכנולוגיות של AD TECH, לימוד ילדים, בריאות הנפש, לייף סטייל, וולנס וקיימות. וגם זה צריך לבוא לידי ביטוי בעולם הייטק והיזמות.


קרן סטייג'וואן (StageOne Ventures) מנהלת כ- 500 מיליון דולר ולמעלה משני עשורים היא משקיעה בסטארטאפים יוצאי דופן בארץ ובעולם ועוזרת בבניית חברות משלב הרעיון ועד האקזיט. הקרן מתמקדת במיזמים טכנולוגים בתחילת דרכם הפותרים אתגרים ארגוניים מורכבים. הקרן מתמקדת בעיקר במיזמים חדשניים בעלי עומק טכנולוגי ניכר בעולמות ה – B2B.

img
Loading audio...

#168 | ישראל גופמן וסטיב הררי | זמן לחשוב

'זמן לחשוב' עם ישראל גופמן וסטיב הררי מנכ"ל משותף ומייסד של Infinity Labs R&D: על אקדמיה, הייטק והקשר ביניהם


ישראל גופמן וסטיב הררי, מנכ"ל משותף ומייסד Infinity Labs R&D, חברת מחקר ופיתוח המכשירה את הדור הבא שיוביל את תעשיית ההייטק בישראל, ומציעה 4 מסלולי הכשרה שונים בעלי מסגרת לימודית ייחודית של עשייה ולמידה פרקטית הדומה לעבודה בחברות ההייטק במשק


השניים דנו על תפקיד האקדמיה בשנים האחרונות, המטרות שלה בהיבט המקצועי והרלוונטיות של שיטות הלימוד כיום לעולמות ההייטק. כמו כן, הם דיברו על הפן התעסוקתי בתחום ההייטק, ועל כך שהעתיד נראה "ורוד", והשוק במגמת שיפור.


בנוסף, הם שוחחו על השפעת AI על עולם העבודה, על היתרונות שלה לעובדים, האם משרות ייעלמו או לא, ועד כמה אנחנו רחוקים משם.

img
Loading audio...

#167 | רוית גופמן ומרב צימרמן | זמן לחשוב

'זמן לחשוב' עם מרב צימרמן ורוית גופמן על החברה הישראלית שמחוללת מהפכה בתעשיית הטקסטיל והאופנה


הידעתם כי תעשיית האופנה והטקסטיל נחשבת לאחת המזהמות ביותר בעולם? ושייצור כל חולצה מצריך מספר ליטרים של מים? את המצוקה הזו באה לפתור חברת קורנית דיגיטל (Kornit Digital) הישראלית, מובילה עולמית בתחום הייצור הדיגיטלי לתעשיית הטקסטיל והאופנה. קורנית פיתחה טכנולוגיות לייצור על-פי דרישה כאלטרנטיבה לייצור המסורתי.בפרק, מספרת מרב צימרמן, סמנכ"לית השיווק הגלובלית של קורנית דיגיטל, כיצד החברה משנה את האופן שבו חברות ענק שכולנו מכירים פועלות. בנוסף, מדברת מרב על עתיד עולם האופנה, בעידן בו חברות ענק כמו אדידס (בעולם) וקסטרו (בארץ) חוות משבר מלאים (כמויות סחורה עודפת), וגם: איך משלבים בין הצורך של הצרכן להתחדש כל הזמן לבין בעיית המלאים ממנה סובלת התעשיה.


האזינו>>

img
Loading audio...

#166 | רוית גופמן וכרמית גליק חושן | זמן לחשוב

'זמן לחשוב' עם רוית גופמן וכרמית גליק חושן, מנכ״לית חברת Ship4wd: על הטרנספורמציה הדיגיטלית שעולם הלוגיסטיקה והשילוח עובר בשנים האחרונות ועל החשיבות של כך בתקופה מאתגרת של מלחמה


בפרק זה מארחת רוית גופמן את כרמית גליק חושן, מנכ״לית חברת Ship4wd, אשר פיתחה פלטפורמת שילוח מקוונת, אמינה וקלה לתפעול, המאפשרת ליבואנים ויצואנים קטנים ובינוניים לנהל בעצמם את מלוא התהליך הלוגיסטי של השילוח באופן דיגיטלי ויעיל

השתיים משוחחות על עולם הלוגיסטיקה והשילוח, כיצד הוא מתמודד עם אתגרי התקופה, בעולם ובמיוחד בישראל, בצל המתקפות של החות׳ים, ומדוע טרנספורמציה דייגטלית היא הפתרון לכך. כרמית היא אחת מהדמויות המובילות בתעשיית הלוגיסטיקה וההובלה בישראל, בעלת ניסיון עשיר של למעלה מ-20 שנה במגוון תפקידים בינלאומיים בשרשרת האספקה, בסטארט-אפים ובארגונים בינלאומיים גדולים, משתפת בסיפור הצלחתה האישי, כאמא ובתור האישה היחידה בחדר.

האזינו>>

img
Loading audio...

#164 | רוית גופמן וטל שרון | זמן לחשוב

'זמן לחשוב' עם רוית גופמן וטל שרון, מנכ"לית סאפיינס ישראל: על פעילות בישראל ובזירה הבינלאומית


רוית גופמן וטל שרון מנכ"לית סאפיינס ישראל ומנהלת תחום ביטוח חיים בינלאומי, שוחחו על העבודה בחברה גלובלית, המספקת פתרונות ליבה לשוק הביטוח בארץ ובעולם, הקשורים לתחומי ביטוח חיים, פנסיה ואלמנטרי.


הן דנו איך משלבים עבודה אינטנסיבית מסביב לשעון יחד עם ניהול חיים אישיים, גידול ילדים והעצמה נשית באופן כללי. טל שיתפה בחוויה האישית שלה ובדרך שהיא עברה ושיתפה כמה טיפים שהיא מיישמת ביום יום.


כמו כן, בפרק דיברו על ניהול גלובאלי בזמן מלחמה מתמשכת, איך ממשיכים לנהל את הלקוחות ולספק את השירות המיטבי. זאת לצד הסברה ישראלית, כחברה הפועלת ברחבי העולם ומונה אלפי עובדים.

img
Loading audio...

#165 | ישראל גופמן ושרון זימן | זמן לחשוב

'זמן לחשוב' עם ישראל גופמן ושרון זימן, שותפה בקרן ההון סיכון YL Ventures: על התפתחות עולם הסייבר הישראלי


בפרק זה מארח ישראל גופמן את שרון זימן, שותפה בקרן ההון סיכון YL Ventures. שרון מובילה את תחום השיווק בקרן מזה כ-8 שנים ובשיחה עם ישראל, משתפת בשינוי המקצועי המשמעותי שעשתה בקריירה מעו"ד במשרד מסחרי גדול בישראל לכניסה לעולם ההון סיכון ולעיסוק בשיווק. איך משווקים קרן הון סיכון? איך מקדמים שיווקית סטארטאפים בתחילת דרכם? על התפתחות עולם הסייבר הישראלי ועוד

קרן YL Ventures היא קרן הון סיכון ישראלית-אמריקאית המתמחה בהשקעות בחברות סייבר בשלבים מוקדמים, המנהלת כ-800 מיליון דולר. במאי 2022 גייסה YL Ventures את הקרן החמישית שלה (YLV V) בגובה של 400 מיליון דולר, היא קרן הסייבר הגדולה ביותר שגויסה להשקעות בשלב הסיד. השקעות בולטות של הקרן כוללות את חדי הקרן אקסוניוס ואורקה סקיוריטי, טויסטלוק (נרכשה על-ידי פאלו אלטו נטוורקס), מדיגייט (נרכשה על-ידי קלארוטי), האנטרס וסייקוד. בשנת 2022, דורגה הקרן על-ידי חברת המחקר פיצ'בוק במקום ה-8 בעולם מבחינת ביצועים מבין 250 קרנות הון סיכון והיא הקרן המתמחה בסייבר היחידה שנכנסה לרשימת 10 המקומות הראשונים.

האזינו לפרק בנושא>>

img
Loading audio...

#163 | רוית גופמן ואורית בנבנישתי | זמן לחשוב

'זמן לחשוב' עם רוית גופמן ואורית בנבנישתי, מנכ"ל קבוצת תיגבור: על שירות לצד טכנולוגיות, אחריות חברתית וחדשנות מתמדת


בפרק זה מארחת רוית גופמן את אורית בנבנישתי, מנכ"ל קבוצת תיגבור העוסקת בשירותי גיוסי כוח אדם, סיעוד, רווחה שירותי שמירה ואבטחה. השתיים משוחחות על המשמעות מאחורי המילים, אתגרי הקבוצה במהלך מלחמת "חרבות ברזל", אחריות חברתית, גיוון תעסוקתי וההבדלים הבין-דוריים בשוק התעסוקה, לרבות פיתוח והתאמה של פתרונות במיקור חוץ המשלבים שירותים וטכנולוגיות מתקדמות בעולמות הבינה המלאכותית.


וגם: איך הסדרה "חברים" קשורה לכל זה?

img
Loading audio...

#162 | ישראל גופמן ואלי תדהר | זמן לחשוב

'זמן לחשוב' עם ישראל גופמן ואלי תדהר: בראי מלחמת חרבות ברזל – אלה התמורות המרכזיות שילוו אתונו בשנים הקרובות וכך הן ישפיעו על הפעילות העסקית בישראל


בשנים האחרונות ישנה תופעה עולמית של משבריות מתמשכת, משבר רודף משבר, וחוסר הוודאות רווח יותר מאשר הוודאות. הארגונים העסקיים בעולם ובישראל נאלצים לנווט בחוסר הוודאות המתמשך, ומאלץ אותם לסגל תכונות ניהולית חדשות כמו אג'יליות, יכולת קבלת החלטות מהירה, יכולת התמודדות עם מצבים חדשים ומפתיעים. למעשה, מצב זה מותח את הארגונים לקצוות חדשים שלא הכירו.


במצבי חירום, ארגונים נוטים לייצר קיפאון, אך מי מהם שמצליח להתמודד עם הקיפאון הזה, ודווקא מתעכב על מה עלול לקרות בעתיד, למרות סימני השאלה והחשש, מי שמכין את הארגון לתרחישים השונים לקראת הלא נודע, ועוסק פחות בשאלה האם תרחיש מסוים יקרה ויותר בשאלה מה יקרה אם – יוכל להכין את עצמו לטווח הרחוק עם שכבת הגנה מהותית. ניתוח התמורות, ההזדמנויות והאיומים של המצב החדש, מאפשר לבנות אסטרטגיות ותהליכים של התחברות לתמורות הצפויות בשנים הקרובות.


דוח חדש של פירמת הייעוץ וראיית החשבון Deloitte ישראל מנתח את התמורות המרכזיות שילוו אותנו בשנים הבאות בראי מלחמת חרבות ברזל: ביטחון אישי ולאומי, בניה ותשתיות, עובדים זרים, שרשרת אספקה, אנטישמיות ועליה, פרויקט שיקום לאומי, חוסן אישי וחברתי והייטק.

אלי תדהר הוא שותף, מוביל Monitor Deloitte, ראש מגזר תעשיה ושירותים, אנרגיה ומשאבים בפירמת הייעוץ וראיית החשבון Deloitte ישראל

האזינו>>

img

צור קשר img

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

img
נגישות
כאן ChatGPT! הקליקו כדי לדבר איתי!

היי אני גופי, בוט ה-ChatGPT של גופמן קריאייטיב!

אני כאן כדי לעזור לך להתמצא באתר ולענות על כל שאלה לגבי גופמן.

מה בא לך לשאול?

הבוט שלנו הלך לנוח :)

אם יש לכם שאלות נוספות, נשמח לענות עליהן בטלפון 03-7711141 או שתשאירו את הנייד שלכם, ואנחנו בהחלט מבטיחים לחזור אליכם בהקדם.